Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) egy országos fórum a felsőoktatási intézmények legkiválóbb hallgatói intézményi konferenciákon már minősített tudományos és művészeti eredményei számára. A rendezvény célja, hogy ösztönözze a hallgatói tudományos diákköri tevékenységet, támogassa a tehetséges hallgatókat. A fórumon való részvétel segíti a kutatómunkában való további elmélyülést, ösztönzi a doktori képzésekre történő jelentkezést.

A 36. OTDK 2023-ban 16 tudományterületi szekcióban kerül megrendezésre. A Fizika, Földtudományok és Matematika (FiFöMa) szekció keretein belül a fizika, a földtudományok és a matematika szakterületeihez és ezek környezettudományi, módszertani és műszaki kapcsolataihoz tartozó tudományos igényű, erre a célra készített pályamunkák mutathatók be.

Az 36. OTDK FiFöMa szekciójára az eredeti tervek szerint a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola rendezésében került volna sor, ők azonban az ukrajnai helyzetre való tekintettel visszaléptek, így a szekció szervezését a Pannon Egyetem három kara (Mérnöki Kar, Gazdaságtudományi Kar és Műszaki Informatikai Kar) vállalta. A rendezvény 2023. április 11-13. között Veszprémben kerül megrendezésre. A konferencia ügyvezető elnöki tisztségét Dr. Gelencsér András, egyetemünk rektora tölti be.